Кошик
194 відгуків
Лікувальні грязі Сиваш, продаж, доставка, консультація
+380 (67) 531-67-50
+380 (95) 108-59-22

Сіль, вода і цілющі грязі Сиваш

Сіль, вода і цілющі грязі Сиваш

Присивашская об'єднана територіальна громада, що у Чаплинському районі Херсонщини, утворилася в 2016 році. До неї увійшло 5 населених пунктів: Григорівка (центр ВІДГ), Павлівка, Строганівка, Іванівка та Нововолодимирівка.

Ще до об'єднання Григорівка була відома своєю активністю залучення небюджетних коштів на розвиток села. Торік, під час візиту, організованого представниками Асоціації міст України, нам розповідали (див. матеріал «Півроку самоврядування») про успіхи сільради в грантових проектах і програмах міжнародної підтримки, які місцева влада залучає вже для всієї ВІДГ. Завдяки ним проводяться заходи з енергозбереження в закладах освіти, культури, медицини, відновлюються й будуються нові спортивні об'єкти та інше.

РОЖЕВИЙ ПОТЕНЦІАЛ

Один з напрямків розвитку Присиваської ВІДГ — туризм. Про це говорить голова громади Сергій Клищевский. Він переконаний: сама природа підказує цей напрямок, адже села ВІДГ омиваються водами затоки Сиваш. Якщо точніше, це система мілководних заток і озер Азовського моря на межі Херсонської області і Криму.

Вода і грязі Сиваша мають високу концентрацію солі і здавна відомі своїми лікувальними властивостями. Сиваш ще називають Гнилим морем, а за властивостями порівнюють з Мертвим морем. У літню спеку вода Сиваша стає яскраво-рожевою завдяки вмісту в ній одноклітинних водоростей Dunaliella salina. А ще близько Григорівки розташоване рожеве озеро. Місцеві називають його просто ямою, а туристи прозвали Лемурийским. Щорічно сюди приїжджають тисячі гостей з усіх куточків України та інших країн.

Зараз в Грігорьевке можна знайти садиби, які приймають туристів на поселення. Таких — кілька десятків. Заступник голови ВІДГ Таміла Зозулинская каже, що вони прагнуть стимулювати місцевих жителів до поліпшення умов для туристів. Крім того, у стратегії розвитку Присиваської ВІДГ прописано створення бальнеологічного санаторію. Потенціал рожевих лікувальних вод і грязей має довгострокову перспективу, кажуть в Грігорьевке.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

Про лікувальному ефекті від сивашських грязей розповідають легенди. Дехто запевняє, що вони допомагають позбутися навіть від важких онкологічних захворювань. Ці дані науково не доведені. Однак те, що системне і правильне застосування цих грязей має загальний оздоровчий ефект і позитивно впливає на роботу організму — підтверджено Українським науково-дослідним інститутом медичної реабілітації та курортології Моз України.

Після декількох років досліджень вчені підтвердили, що грязі Сиваша позитивно впливають на імунну систему, а тому допомагають організму впоратися з багатьма хворобами. Бруду застосовують для профілактики і лікування захворювань органів дихання, опорно-рухового апарату, жовчного міхура, гастриту, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки. Також грязі застосовують проти хронічних колітів, холециститу, циститу, простатиту, пієлонефриту, захворювань нервової системи тощо.

Проте варто пам'ятати, що грязелікування потрібно застосовувати тільки після консультацій з лікарем.

ЯК ДОЇХАТИ

Григорівка розташована майже на межі з окупованих Росією Кримом

З Херсона на Сиваш і Лемурийское озеро можна доїхати двома автошляхами: через Чаплинку по трасі T2206 і Т2202 і через з. Великі Копані дорогий Е97/М17. Відстань приблизно однакове — 150 км. Однак дорога через Великі Копані значно краще. Втім, в будь-якому з варіантів доведеться подолати відрізок з дуже поганим дорожнім покриттям. Він починається за Чаплинкой і тягнеться орієнтовно 20 км.

ЩО РОБИТИ НА СИВАШІ

В'їзд на територію навколо озера платний — 50 грн за добу. Окремо тут можна оплатити дерев'яний навіс. У спеку без нього дуже важко. Також є місце для наметів. Дехто приїжджає сюди на кілька днів або тижнів. Для відвідувачів є туалет, душ з прісною водою. Можна придбати їжу та напої. Поруч ви знайдете місце продажу фасованої бруду, солі і ропи від ПП Вігів представляє торгову марку Сиваш. До речі, ці ж бруду продаються і в інших країнах. Зокрема, вона сертифікована в Німеччині.

В ста метрах — сам Сиваш. В сутності, вода в затоці і в озері — одна і та ж. В свій час просто яма сповнилася нею і утворила окремий маленький водойму. Мілководний Сиваш. Берег починається з бруду і пластів солі в кілька сантиметрів, що покриті рожевою гарячою водою, яка йде під горизонт. Потрібно бути обережним, щоб не подряпати ноги об білі кристали.

Тут люди збирають шматки солі, мажуться лікувальними грязями, засмагають, купаються.

Це також чудове місце для фотосесії. Насичена рожева вода, біла сіль, чорний мул і блакитне небо грають різними відтінками, створюють неповторний пейзаж і фон для портретів.

Вихід до Сивашу є і в сусідніх селах: Строганівка, Іванівка та інших. Тут місцеві жителі облаштовують пляжі, і сюди теж починають їхати любителі дикої природи. За селом Дружелюбівка Новотроїцького району можна виїхати на вузьку насипну дорогу, яка розділяє Сиваш навпіл: з одного боку вода рожева, з іншого — блакитна.

Підсумовуючи враження від візиту на Присивашші, можна сказати, що сюди варто приїхати. Тут гостинно приймають туристів, можна поплавати в красивих рожевих озерах, а поруч відвідати біосферний заповідник Асканія-Нова. Поштовхом для розвитку цих територій можуть стати нормальні дороги, кілька готелів і поліпшення умов для відпочинку на берегах Сиваша.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner