Кошик
225 відгуків
Лікувальні грязі Сиваш, продаж, доставка, консультація
+380 (67) 531-67-50
+380 (95) 108-59-22

Лікувальна грязь для суглобів: відгуки про лікування артритів

Лікувальна грязь для суглобів: відгуки про лікування артритів

З кожним роком все частіше у наших співвітчизників діагностують артрит. Механізм розвитку захворювання вкрай простий. Зазвичай воно починається з аутоімунних порушень, пов'язаних із неадекватним продукуванням деяких антитіл.

Потім такий дисбаланс призводить до запального процесу в тканинах і суглобах. Якщо запалення кісток і хрящів не лікувати, то воно носить хронічний характер і неминуче стане причиною зміни форми суглобів.

Класичний приклад клінічних проявів артриту – це збільшення суглоба, зниження його рухливості, ущільнення і вивихи. При цьому пацієнт може страждати від болю різної інтенсивності. Ступінь дискомфорту залежить від виду ураження і локалізації вогнища патологічного процесу.

Лікують артрит завжди комплексно. Це може бути медикаментозне лікування (хондропротектори, протизапальні препарати, глюкокортикостероїди, препарати золота), лікувальна фізична культура і народні способи позбавлення від деструкції кісток і суглобів. Тривалість курсу завжди підбирається в залежності:

 • від віку пацієнта;
 • його конституційних особливостей;
 • ступеня занедбаності хвороби.

Така тактика дозволяє вже через кілька місяців домогтися позитивної динаміки артриту та істотного поліпшення загального стану здоров'я хворої людини. Як тільки будуть зняті гострі симптоми хвороби, аналізи та температура тіла, які нормалізуються, до лікування артриту підключають фізіотерапію.

Так, на сьогоднішній день, найбільш популярними методами стали:

 • грязелікування;
 • лазеротерапія;
 • гірудотерапія.

Названі методики не мають побічних реакцій і впливають на справжню причину артриту суглобів, дозволяючи уникнути крайньої міри – хірургічного втручання.

Лікувальна грязь

Грязелікування патологій суглобів найдоступніший, натуральний і ефективний спосіб. Причому позитивного терапевтичного ефекту можна досягти, застосовуючи практично будь-яку різновид бруду. Зазвичай у лікувальних установах використовують сульфідну мулову грязь. Мулові процедури здатні активізувати тисячі біохімічних реакцій організму на клітинному рівні, нормалізувати функціонування органів, підвищити імунітет. Завдяки грязелікуванню у пацієнтів пригальмовуються деструктивні процеси в сполучних тканинах. Після процедур хворі відзначають: зниження припухлості та скутості суглобів; збільшення обсягу рухів.

Протизапальний ефект досягається істотним поліпшенням роботи кори надниркових залоз.

Бруд зігріває і знижує основний симптом артриту суглобів – біль. Максимального результату можна досягти при накладенні бруду на чутливі зони. Це пояснюється тим, що входять в склад грязей хімічні речовини термічно впливають на экстерорецепторы, посилюючи продукування оксикортикостероїдів.

Підвищити ефективність лікування можна за умови нанесення бруду на особливо чутливі зони. Якщо людина страждає на ревматоїдний артрит, то її наносять на уражені суглоби. Вплив можна поліпшити завдяки накладенню мулу на попереково-крижову область.

Часто буває, що медикаментозна терапія не дозволяє позбутися від артриту, а руйнування суглоба поступово прогресує. У таких випадках суглобові порушення можна усунути тільки за допомогою грязелікування.

Якщо захворювання носить хронічну форму, то лікування повинно бути тривалим. Однак найчастіше цілком достатньо 8-9 сеансів з обов'язковими перервами в 3 місяці.

Незважаючи на очевидну користь від терапії грязями, метод має чіткі протипоказання до застосування:

 • вагітність та лактація;
 • туберкульозні ураження легенів;
 • інфекційні захворювання шкірних покривів і статевих органів;
 • доброякісні та злоякісні новоутворення;
 • ряд патологій серця і судин;
 • хвороби кровоносної системи;
 • захворювання нирок;
 • різке виснаження на тлі зневоднення.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner